Homo Aestheticus

Vážení, dobre sa na seba pozrite, toto je Vaša vizitka. Komu sa tá jeho nepáči, alebo v nej niečo chýba, nech mi dá vedieť. Promptne doplním, nevyhovujúce prepíšem / prefotím.

Veľmi sa hanbím za to, že tu ešte nemám Zuzku, Beu, Katku, Evu, Mariannu a Ľubicu, v dohľadnom čase to dúfam napravím.

 

Meno: Jano Čapo
študuje: história - estetika
email:  
iné info: Veľmi neľahká úloha písať o Janovi -- väčšinu si necháva pre seba. Ešte, že sa na spoločenských akciách pohybuje čoraz častejšie. Vyznačuje sa suchým humorom v pravú chvíľu. Jano je z Rožňavy, ale vôbec mu to nevadí.
Meno: Marek Filip
študuje: história - estetika
email: marek.filip@post.sk
iné info: Večne usmiaty a dobre naladený Marek. Ťažko sa potom o takom človákovi píše, nie je do čoho rýpnuť. Je to skrátka chlap ako sa patrí. Má rád aj pivo, inak by bol podozrivý. Konečnú má v Poprade.
Meno: Lucia Geletová
študuje: etika - estetika
email: whiteunicorn@azet.sk
iné info: Tichá voda brehy myje; málokto čo i len tuší, že Partizánčanka Lucia píše básničky a poviedky, kreslí, maľuje a dokonca to neváha ani intepretovať. Účasť na veškerenstve spoločenských akcí vzorná. Meškávava.
Meno: Rišo Guniš
študuje: nemčina - estetika
email: gunis@px.psg.sk
iné info: Považan, ctiteľ televíznej kultúry, hororov a pokleslej kultúry vôbec. Ako absolvent barmanského kurzu dokáže vyrobiť alkoholické peklo na počkanie. (Hlavne sebe ;) Hoci študent - salámista, krčmové posedy absolvuje poctivo a verne. A to mu ten alkohol nerobí vôbec dobre!
Meno: Zuza "ZuzHla" Hlaváčová
študuje: etika - estetika
email: zuzhla@pobox.sk
iné info: Piati zo štyroch opýtaných ju identifikujú podľa medzierky medzi zubami. Jej zmysel pre humor a otvorenosť takmer nemá dna. Vždy skvele informovaná o pomeroch na katedre. Bánovce nad Bebravou.
Meno: Nikol "Trojkolka" Iliášová
študuje: etika - estetika
email: nikoliena@yahoo.com
iné info: Vzácna kombinácia triezveho úsudku, nenápadnej pohody a rozprávkového úsmevu na nevydýchanie. Bezchybný morálny profil naštrbuje fakt, že nepije. Asi sú takí v Prievidzi všetci.
Meno: Lucia Mikolková
študuje: nemčina- žurnalistika - estetika
email: drobuliatko@yahoo.com
iné info: Prišla zo Žiliny a študuje tri predmety naraz, no nezdá sa, že by ju z toho šľak triafal. Lucia sa vlastne vôbec nezdá: vyzerá mladšie a oveľa nevinnejšie, než v skutočnosti je. Napriek ťažkej odhadnuteľnosti a odporu k takmer všetkému "blaváckemu" je možno túto osobu označiť za klenot.
Meno: Mirka / Maruš Mozolová
študuje: angličtina - estetika
email: floverik@yahoo.com
iné info: Maruš vie všetko. Od Plesníka po Beličovú, Maruš má všetky potrebné (aj nepotrebné) knižky a informácie. Ak domov, do Krupiny, neodíde s červeným diplomom ona, tak potom nikto.
Meno: Adam "Brundzik" Pavella
študuje: filozofia - estetika
email: trancero@zoznam.sk
iné info: Rimavský Soboťan maďarskej národnosti s brilantnou slovenčinou. Gitarista, spevák, nonšalantný vo všetkých smeroch. Zaspal by aj vlastný funus.
Meno: Eva "Džobko" Paulusová
študuje: ruština - estetika
email: dzobko@post.sk
iné info: Čadčianka Eva si musí pripadať ako starý mazák na vojne. Z tretieho ročníka šla na skusy do sveta a po trochu pridlhej absencii začína odznova. Z neznámych dôvodov však nejaví známky nepatričnosti.
Meno: Saška Pavlovičová
študuje: etika - estetika
email:  
iné info: Neposedná, priam hyperaktívna. Rodená Bratislavčanka, momentálne osídľuje lazy okolo Nitry. Hrá na harmónium v evanjelickom kostole. Je natoľko šarmantná, že sa jej dvorilo paralelne niekoľko estétov. Ako to to dievča robí?
Meno: Mirka Piatriková
študuje: slovenčina - estetika
email: piatrikova@yahoo.com
iné info: Má diár od Honzu Volfa (to je ten co neumí hrát golf). Ako dieťa bola zlá na svoje mladšie sestry. Ako naša spolužiačka sa javí byť vzornou študentkou, hoci na spoločenskom vyťažení by sa dalo ešte popracovať. Doma je v Kubíne.
Meno: Jožo "PoJo" Polc
študuje: katechetika - estetika
email: psyxoza@yahoo.com
iné info: Počítačový macher nadchnutý pre horor. Internetový maniak, estetický spammer, psy)(oburner, elegantarbeiter. Fotí, zásadne však iba v čiernobielom vydaní. Z alkoholu má najradšej jablkový džús, šľak aby ho trafil. Pochádza z Novej Bane.
Meno: Stano "Ondro" (de la) Pribula
študuje: filozofia - estetika
email: pribula1@post.cz
iné info: Keď toto kdesi v Prešove uzrelo svetlo sveta, nikto ešte netušil, že sa z toho vykľuje živel, víchor, uragán. Ako do pitia, tak aj do roboty. Inak aj fotí, divadlo výmýšľa a rozhlášal aj v IRŠ - kým ho nezrušili. To IRŠ, nie Stana. Stano je večný.
Meno: Imro (pan Vandemar) Rešeta
študuje: slovenčina - estetika
email: imrich.reseta@post.sk
iné info: Renomovaná postava slovenského comicsového undergroundu. Zbehlý vo všetkých oblastiach tzv. pokleslej kultúry. Nasledovník pána doktoranda Malíčka. Pôvodný biotop: Trnava.
Meno: Hanka Révayová
študuje: slovenčina - estetika
email: h.revayova@surany.sk (nefunguje)
iné info: Hanka vyzerá na to, čím aj je: svedomitou študentkou. (Aspoň teda Imro povedal.) Jej realizácia na hodinách tomu však vôbec neodporuje a tak zrejme máme ďalšiu adeptku na červený diplom. (Ospravedlňujem sa za foto, lepšie fakt nebolo.)
Meno: Rasťo "Rastislaf" Salay
študuje: slovenčina - estetika
email:  
iné info: Bohém a bon viván párek seláns. Elegantný, hĺbavý a poetický. Večná škoda, že si zamiloval Štrpku. Nie je bratom Heni Szalayovej, lebo tá sa píše so Z za S. Rodený Nitran.
Meno: Heňa Szalayová
študuje: angličtina - estetika
email: henutka@zoznam.sk
iné info: Nitrianska ozdoba všech svateb a pohřbů, hnací motor každej spoločnosti. Spieva, divadlí a ešte všelibársčo iné. Nie je sestrou Rasťa Salaya, lebo ten sa píše bez Z za S. Je sestrou Kataríny (so Z za S), ktorá na ňu býva zlá (hlavne z vane).
Meno: Monika Šebestová
študuje: angličtina - estetika
email: vodnar.post@post.sk
iné info: Záhoráčka od Skalice, ktorá sa zriekla svojho česky znejúceho nárečia v prospech sterilnej spisovnej slovenčiny. Vo voľných chvíľach hrá na flaute alebo si likviduje zubnú sklovinu drumbľou. Najnovšie príjemne prekvapila svojou poéziou.
Meno: Samuel(sson) / Samo Trnka
študuje: angličtina - estetika
email: samotrnka@zoznam.sk
iné info: Ak môže, mešká. Ak nemôže, mešká. Je živý na nikotíne, káve, pive a na sáčkových polievkach (presne v tomto poradí). Háklivý na označenie "blavák", preferuje "bratislafčan". Hrajká sa rád s webom a grafikou. Otročí na Divadelnej Nitre. Inak hovado božie.

spomíname...